افزایش سهم اصل نهال بوشهر از 3 میلیون به 3میلیون و750 هزار

در راستای همدلی مسئولان استانی صورت گرفت:

 

 افزایش سهم اصل نهال بوشهر از 3 میلیون به 3میلیون و750 هزار

 

رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیز داری کشور گفت: همدلی بین مدیر کل منابع طبیعی و استاندار بوشهر و معاونین و رئیس سازمان جهاد کشاورزی باعث شده از 3 میلیون سهم اصله نهال در این استان 3 میلیون 750  هزار اصله نهال تا کنون تولید شود.

 

به گزارش ابتکارجنوب// در چهارمین سفر رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور و هیات همراه  بازدید میدانی از پروژه های منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر صورت گرفت.

۲۱ آبان ۱۴۰۲ در شروع این سفر عباس علی نوبخت از پروژه دره امیری دیلم که از  بزرگترین پروژه های آبخیز داری جنوب کشور است بازدید کرد و گفت با توجه به حوزه آبخیز ۱۵۰۰۰ هکتاری سد دره امیری عملیات بیولوژیک بالا دست را اجرایی خواهیم کرد.

 

وی افزود: در عرصه ۴۰۰ هکتاری محدوده سد در سال جاری اقدام به کاشت درخت شود تا شاهد سرسبزی و مقابله با آلودگی هوا و بروز سیل باشیم.

این مقام مسئول اظهار داشت: در مورد مشکلات اعتباری در رابطه با این پروژه قول همکاری به مردم منطقه و فرماندار محترم در راستای حل مشکلات می دهم.

در ادامه بازدید روز دوشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۲ نوبخت از نهالستان پارک جنگلی چاهکوتاه بازدید به عمل آورد و گرشاسبی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گزارشی از وضعیت نهالستان ها ارائه نمودند.

 

نوبخت گفت: هدف سفر به استان بوشهر و برنامه های سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور برای مدیریت بهتر عرصه های منابع طبیعی و اهمیت فعالیتهای مرتع هاست.

رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیز داری کشور افزود: برای ۵۰ میلیون هکتار از ۸۴.۴  میلیون هکتار مراتع کشور برنامه ریزی صورت گرفته است. پیرامون مقابله با بیابان زایی برای ۳ میلیون اراضی بیابانی کشور برنامه ریزی ۵ ساله انجام داده ایم.

در ادامه بازدیدها این مقام مسئول به روستای منصوری جنوبی رفتند و در کنار مدیران روابط عمومی دستگاه های اجرایی  چندین اصله نهال کاشتند.

در بخشی از سفر معاون جنگل سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور و جناب احمدی مجری طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت از پروژه زراعت چوب بازدید کردند.

 

شعبانیان گفت: عملکرد پروژه بسیار عالی است و زراعت چوب باعث انگیزه و جلب مشارکت بیشتر مردم در طرح کاشت یک میلیارد درخت میگردد.

وی تاکید کرد: لذا در زمینه تامین نهال برای متقاضیان زراعت چوب از جانب منابع طبیعی استان بوشهر تعللی صورت نگیرد و همکاری وجود داشته باشد.

در آخر نوبخت اظهار داشت: که همدلی بسیار خوبی بین مدیر کل منابع طبیعی و استاندار محترم بوشهر و معاونین و رئیس سازمان جهاد کشاورزی و سایر دستگاههای اجرایی به واسطه استانداری به وجود آمده است که در راستای عملیاتی کردن طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت این همدلی باعث شده از ۳ میلیون سهم اصله نهال در این استان 3میلیون و750 هزار اصله نهال تا کنون تولید شود.

تاریخ درج :  1402/8/23

تعداد بازدیدها : 64

ارسال نظر