کهگیلویه و بویراحمد نیاز به کادرسازی در سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها دارد

فعال سیاسی در استان کهگیلویه و بویراحمد:

 

کهگیلویه و بویراحمد نیاز به کادرسازی در سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها دارد

 

 

فعال سیاسی در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد در مرکز کشور نیاز به کادرسازی در همه سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها دارد چیزی که الان نسبت به استان‌های دیگر وضعیت خوبی نداریم.

 

ریحان محمدپور ده بزرگی با اشاره به اینکه عبادتی بالاتر از خدمت به مردم نداریم یادآور شد: مسئولان باید خدمت به مردم را بیش از هر چیز دیگر سرلوحه کار خود قرار دهند امروز کشور و منطقه ما نیاز به تبلیغ و شعار ندارد بلکه باید در عمل به مردم خدمت کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه باید مردم را در همه امور شریک بدانیم یادآور شد: دیدگاه ما این است که باید همه مردم در توسعه استان کهکیلویه و بویراحمد مشارکت داشته باشند باید هم افزایی میان مسئولان و مردم بیش از گذشته صورت گیرد چرا که مردم رکن اصلی پیشرفت و توسعه هستند و نباید آنها را نادیده گرفت.

 

وی به یکی از مشکلات استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص کارسازی نیرو اشاره کرد و گفت: هر چه هم در زمینه علم و فناوری رشد داشته باشیم اما وقتی در توسعه نیروی انسانی مشکل وجود داشته باشد به اهداف خود نخواهیم رسید بنابراین معتقدیم که استان کهگیلویه و بویراحمد در مرکز کشور نیاز به کادرسازی در همه سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها دارد چیزی که الان نسبت به استان‌های دیگر وضعیت خوبی نداریم.

 

او می‌گوید: به لحاظ دوری از پایتخت ضربات جبران ناپذیری به استان وارد شده است به همان اندازه که از صنعت عقب افتاده‌ایم به همان اندازه هم از مرکز عقب مانده‌ایم که دلیل آن را در اختلاف‌ها و دو دستگی‌ها و شکاف‌ها می‌بینیم.

 

محمدپور ده بزرگی می‌گوید: بچه‌های کهگیلویه و بویراحمد در صورت کادسازی در بسیاری از بخش‌ها و حوزه‌ها حرف اول را در کشور خواهند زد باید بپذیریم که نسبت به سایر استان‌ها در کادسازی ضعیف بوده‌ایم از یک استان در پایتخت ۴ هزار نفر مشغول به کارند اما ما کجای کار هستیم.

 

این فعال سیاسی در استان کهکیلویه و بویراحمد می‌گوید: در مسائل ارزشی و انقلابی‌گری حرف اول را می‌زنیم پرچم ما همیشه بالاست اما در رشد دادن فرزندان خودمان ضعیف بوده‌ایم.

او معتقد است در انتخابات پیش رو باید مشارکت حداکثری باشد و هر جایی که شکاف و دودستگی ایجاد کرده‌ایم باید خلا آن پر شود و این دو دستگی‌ها را به حداقل برسانیم.

 

وی در پاسخ به اینکه چه گفتمانی می‌تواند برای آینده استان موفقیت ایجاد کند یادآور شد: با گفتمان مبتنی بر ارزش‌ها و ایثارگری باید در این راه قدم برداریم و به جوانان میدان بدهیم نباید مسائل حزبی و گروهی را بزرگ کنیم هرچه مسائل حزبی و گروهی بیشتر باشد حرکت عقبگرد در استان خواهیم داشت.

 

محمدپور ده بزرگی معتقد است بزرگترین مشکل استان را باید در نبود اتحاد دانست زمانی که درگیر مسائل قومی طایفه‌ای حزبی و گروهی هستیم شکاف‌ها بیشتر می‌شود راهکار آن هم فرهنگ سازی است سرمایه‌گذار غیر بومی با این وضعیت چگونه می‌تواند اعتماد پیدا کند و میلیاردها تومان پول خود را به استان بیاورد.

وی در پاسخ به این سوال که عملکرد نمایندگان استان را چگونه می‌بینید گفت: کاری به عملکرد آنها نداشته باشیم آینده را بیشتر ببینیم آن‌ها هم به اندازه خودشان زحمت کشیده‌اند اما باید با برنامه به دنبال آینده بهتر باشیم.

 

او در خصوص ثبت نام گسترده افراد در پیش ثبت نام مجلس شورای اسلامی می‌گوید: حکومت اسلامی و دموکراتیک داریم که بر پایه مردم سالاری دینی استوار شده باید در سرنوشت خودمان سهیم باشیم به فکر آینده بهتر شهرستان و استان باشیم.

محمدپور همچنین در خصوص به کارگیری نیروهای غیربوومی در شرکت‌های بزرگ از جمله پتروشیمی گچساران و شرکت بهره‌برداری نفت و گاز می‌گوید جای بسی نگرانی و تاسف است که چرا باید جوانان تحصیل کرده عالیه ما به فکر نگهبانی و حراست در شرکت‌ها باشند چرا نباید کاری کنیم که آنها به دنبال تولید و اشتغال بروند و به غیر از خودشان چند نفر دیگر را نیز مشغول به کار کنند.

 

تاریخ درج :  1402/6/19

تعداد بازدیدها : 872

ارسال نظر